TITLE

Novinky

Co si sebou sbalit na dovolenou k moři

Právě teď přichází období, kdy se mnozí z nás chystají na dovolenou k moři. Všichni chceme co nejlépe využít místo v našich zavazadlech a sbalit si všechno potřebné. Snažíme se co nejlépe přizpůsobit místnímu počasí výběrem správného oblečení a obuvi. Někdy ale stejně zapomeneme na to nejdůležitější, i když se důkladně připravujeme.

Jak se efektivně sbalit a nic nezapomenout

Základním pravidlem je vytvořit si seznam a na něj napsat všechno, co nás napadne při pomyšlení na dovolenou. Nejlepší je vytvořit ho několik dní předem a postupně na něj přidávat věci, které můžeme na dovolené potřebovat. Je třeba zaměřit se na to, co chceme na dovolené dělat, a také na váhový limit zavazadla, pokud cestujete letadlem. Chcete se hlavně opalovat na pláži a odpočinout si? Nebo chcete raději prozkoumat kulturu přímořských měst? I od tohoto rozhodnutí se odvíjí obsah vašeho kufru.

Začněte tím nejdůležitějším

Mezi absolutně nejdůležitější věci patří pas a osobní doklady, spolu s penězi a kreditní kartou. Nesmíme však zapomenout ani na různé nepříjemné situace, které se mohou po čas dovolené vyskytnout – proto je dobré přibalit i základní léky, např. na chřipku nebo žaludeční problémy. Pokud chcete prozkoumat dovolenkovou destinaci, je vhodné si stáhnout do mobilu mapy, které fungují i bez internetového připojení. Tím pádem vám odpadnou starosti se signálem v resortu a ušetříte za drahá data. Na delší výlety se vám rovněž vyplatí i externí zdroj nabíjení.

Volba rozumného oblečení a obuvi je základ

Pro ideální využití prostoru v zavazadle je vhodnou volbou hlavně multifunkční oblečení. Například šortky, které můžete používat ke koupání, sportovním aktivitám i běžnému nošení. Nebo třeba trička a košile, které využijete při návštěvě restaurace, města i na túru. Vzhledem k tomu, že u moře bývá horko, je dobré zvolit vzdušný materiál, který zároveň odvádí pot. Při výběru je dobré dbát na vlastnosti jako nemačkavost nebo snadná údržba (rychleschnoucí).
 
Pokud byste v průběhu dovolené rádi podnikli výlety i mimo resort, doporučujeme přibalit si lehkou nepromokavou bundu, protože v exotičtějších destinacích může být počasí stejně nevyzpytatelné jako u nás.
 
Boty obvykle zabírají v zavazadle nejvíce místa, proto byste měli zvážit jak podmínky dovolenkové destinace, tak i aktivity, kterým se hodláte věnovat. Pohodlná obuv na cestu, lehká sportovní na delší výlety a žabky k moři jsou základ.

Cesta na pláž

Plavky, opalovací krém s vysokým ochranným faktorem, sluneční brýle a osuška jsou samozřejmostí, bez které se na pláži málokdo obejde. Důležitá je taktéž pokrývka hlavy, ať už jde o módní klobouk nebo kšiltovku.
 
Všechny tyto věci si s sebou budete brát každý den k moři, proto byste si rovněž měli sbalit pohodlný batoh (ideálně skládací, s objemem aspoň 20 l), kam se vám vejdou věci nejen pro vás, ale i pro celou rodinu. Nejlepší volbou je batoh chránící obsah před prachem pískem a vlhkostí. K takovým se řadí například suchý vak. Pokud si s sebou berete na pláž i mobil, určitě oceníte suchý vak s vnitřní kapsou na mobil a možností ovládat obrazovku přímo přes stěnu vaku. 

Zábava na pláži

Vezměte si s sebou sportovní potřeby nebo lehkou nafukovací matraci, právě díky těmto drobnostem si svůj pobyt obzvláště užijete. Při balení je třeba pohlídat si, jaké aktivity si přejete vyzkoušet - sbalte si pouze věci, které skutečně využijete. Není třeba brát nic zbytečně velkého nebo ve velkém množství.

Všechno nepotřebné nechte doma

Jde zejména o různé přístroje nebo drahé šperky. Myslete na to, že si budete chtít zaplavat, odskočit k baru nebo na toaletu. Proto raději drahé věci nechte doma nebo je schovejte do trezoru v hotelovém pokoji.

Pokud letíte letadlem

Pokud využíváte leteckou přepravu, je dobré se sbalit i do příručního kufříku, který by měl obsahovat základní věci, které budete potřebovat (ne)jen v letadle. Je třeba myslet na to, že na letištích se každý den kufry ztrácejí, a proto pro vás bude příruční kufřík železnou jistotou.

Dělejte to hlavně s radostí!

Příprava na dovolenou u moře nemusí být nijak složitá. Důležité ale je, abyste si ji nenechali na poslední chvíli a balili s rozvahou. A pokud stejně na něco zapomenete, obvykle není problém dokoupit poslední zbývající maličkosti přímo v resortu.