TITLE

Novinky

Nejkrásnější místa v Tatrách

Tatry ke Slovensku prostě patří. Slovenští básníci je milují a považují je za symbol tohoto státu. Slováci před několika lety dokonce natočili video, inspirované americkým zpěvákem Pharrellem Williamsem, ve kterém přiblížili místa v Tatrách, která určitě stojí za návštěvu. Která místa by tam rozhodně měla patřit?

Jak se obléct do extrémní zimy

Neexistuje jasná definice, co přesně je extrémní zima. Ve světě jsou za extrémně nízké teploty považovány hodnoty nižší jak -37 °C, v našich podmínkách by se o extrémním chladu dalo hovořit, pokud teplota klesne pod –20 °C, a to obzvlášť, pokud fouká také silný vítr. Už při mírném větru (12-19 km/h) míří pocitová teplota skutečně nízko. 

Prodyšnost a nepromokavost

Grafické zobrazení základních parametrů prodyšnosti a nepromokavosti oblečení

Štíty nejen Vysokých Tater

Turistika je v naší zemi jednou z nejoblíbenějších forem odpočinku a Slováci jsou dokonce (dle průzkumu z roku 2018) lídry EU tohoto způsobu trávení volného času - každý čtvrtý výlet je spojený s horami. Častým cílem těchto výletů je vyšplhat na jeden ze štítů Vysokých Tater. Není ovšem štít jako štít. 

Nej lyžařská strediska na Slovensku a v Čechách

Grafický zobrazení tých nej lyžařských stredisk na Slovensku a v Čechách

Co je to Snowshoeing

Snowshoeing - čili chůze na sněžnicích - je velmi stará zimní aktivita, která se datuje až do 4000 let před Kristem. Úkolem sněžnic je rozložit vaši váhu na sněhové ploše a usnadnit vám tak chůzi či turistiku. V dnešní době se těší čím dál tím větší oblibě... Proč?

Jak si vybrat zimní bundu na turistiku - Průvodce

Zimní bundu je třeba vybírat s rozmyslem... Na trhu a v obchodech je dostupná obrovská nabídka, ve které není snadné se zorientovat – tolik značek, střihů, barev a čísel. Proto jsme vám sepsali všestranného průvodce, který vás provede zásadními faktory, které je nutno před koupí zimní bundy na turistiku zvážit.

Co si obléct na zimní lyžovačku

První sníh už máme za sebou a příprava na zimní sezónu je v plném proudu... Možná byste měli otevřít skříň a zjistit, jak po roce vypadá vaše lyžařské a snowboardové oblečení. Pokud se rozhodnete pro obměnu šatníku, máme pro vás pár tipů, jak se obléct na zimní lyžovačku a jak si pořídit to nejlepší oblečení přesně pro vás.

Vrstvení oblečení, tedy jako vrstvit oblečení

Každý z nás už dozajista slyšel o vrstvení outdoorového oblečení. Nicméně fakta mohou být zastřena nejedním mýtem. Rádi bychom tedy shrnuli zásadní poznatky o tom, jak se efektivně oblékat při sportu, abyste se cítili pohodlně, teple a zároveň nebyli promočeni potem.

Jak se obléct na zimní turistiku

Pokud plánujete během letošní zimy vyrazit do hor, jistě víte, že je třeba všechno poctivě naplánovat. Zimní období může být nevyzpytatelné a za chybu se bohužel může platit i smrtí... Ale jestli nepodceníte přípravu, může to být zážitek vašeho života. Pojďme si tedy zopakovat několik zásad, jak se obléct na zimní turistiku a nepromrznout.

Rumunské Karpaty

Rumunsko je krajinou rozsáhlých lesů, které pokrývají až 65 % povrchu. Rumunské Karpaty každoročně lákají turisty toužící po panensky čisté přírodě a autentických zážitcích z divokých hor. Samotné Karpaty se rozkládají v sedmi evropských zemích včetně Slovenska, kde leží i jejich nejvyšší vrchol - Gerlachovský štít (2654 m.n.m.) 

Ski touring - co to je

Pokud milujete zimní sporty, rozhodně byste měli vyzkoušet skitouring. Jde o disciplínu, která vyžaduje výstup na kopec na speciálních lyžích a následný sjezd. Představa, jak se pohybujete neporušeným sněhem, daleko od rušných lyžařských středisek, zcela pohlceni přírodou, je skutečně omamná.

Kam na Oravě

Orava, region, který ve vás po návštěvě zanechá pocit, že sever Slovenska je plný přírodních krás, jak je o něm všeobecně známo. Nachází se tam ale i několik kulturních a historických památek, které jsou dodnes nasáklé zajímavou atmosférou. 

Oravská Magura a Oravské Beskydy

Na Slovensku se nachází mnoho krásných míst, zájem ovšem často způsobuje zácpy nejen na bratislavských silnicích, ale i na turistických stezkách. Kdo tedy hledá v přírodě klid, odchází z turistických míst často zklamaný. Oravská Magura a Oravské Beskydy na severu Slovenska jsou vysoká a atraktivní pohoří, která vám dají pocítit svobodu, vyčistí vám hlavu, a navíc tam rozhodně nemusíte stát dlouhé fronty jako jinde. 

Hřebenovka Nízké Tatry - základní info

Pokud toužíte poznat krásu slovenských hor a vyčistit si hlavu, určitě byste měli vyrazit na hřebeňovku Nízkých Tater. Celá túra měří skoro 100 kilometrů, což vám běžným tempem potrvá 5 dní. Trasa spojuje mnoho turistických cílů - vrcholy hor a kopců, útulné horské chaty, rozhledny a podobně.

Walking, Nordic Walking a Hillwalking – Co to je?

V seriálu Představujeme sport přinášíme několik aktivit, kterými si můžete protáhnout kostru, i když nejste profesionální sportovci. O co se tedy jedná?

Jak se obléct do hor

Jak se obléct do hor? Možná to zní jako triviální otázka, ale pokud tento úkol nezvládnete, může vás v létě čekat těžký úpal a v zimě zase omrzliny...

SOUTĚŽ: 4 týdny s NORTHFINDER

Kup do konce října jakýkoliv produkt od NORTHFINDER a získáš kupón se soutěžním kódem. Zaregistruj číslo z kupónu ZDE a budeš zařazen do všech dalších slosování o skvělé ceny.

Jak se obléct na běh

Co si obléct na běh? To je otázka, se kterou často zápolí i zkušení běžci. Vhodné a komfortní oblečení je základním kamenem úspěšného běhání. Pokud se cítíte dobře, budete běhat snadno, s radostí a budete vždy připraveni do každého počasí.

Mountain running

Mountain running (z angl. Mountain – hora, running - běhat) jak už název prozrazuje, je o běhání po horách, nezpevněných terénech, o zdolávání kopců, a ještě k tomu na čas. Počátky tohoto sportu můžeme datovat do první poloviny 20. Století, oficiální organizace WMRA (World Mountain Rinnung Association) však byla založená až roku 1984.

Ferraty, via ferraty nebo klettersteig – co to je?

Všechny termíny popisují to samé - zajištěnou cestu, obvykle v horském nebo vysokohorském terénu. Dnešní via ferraty, respektive klettersteig (z ital. Via – cesta, ferrata - mříž, železnice, z něm. Kletter - lézt, der Steig - horská cesta) byly původně zajištěné horské vojenské cesty, které usnadňovaly vojákům přechod přes Dolomity nebo Alpy. Na jejich zajištění se používají ocelová lana, žebříky, řetězy nebo tesařské skoby (kramle), které cíleně snižují náročnost v horolezeckém terénu. 

Zajímavosti o větru a jak se před ním chránit

Vítr je v horách jediná síla, která dokáže zcela zastavit postup. Může pršet, sněžit nebo padnout mlha, teploty pod – 15 °C nebo nad 25 °C, ale jen vítr, když směřuje vaším směrem v dostatečné síle, způsobí, že už neuděláte ani krok. 

Plogging už není neznámou ani u nás

Ptáte se, co je to plogging? Jde o spojení běhu (z angl. jogging) a sbírání odpadu (z švéd. plocka upp). Nepotřebujete k tomu nic speciálního - stačí vám oblečení, ve kterém chodíte běhat, gumové rukavice a taška na odpad. 

Co dělat v Tatrách, když prší?

Většina turistů jezdí do Tater, aby strávili čas v rajské přírodě, zašli na túru a obecně se pohybovali hlavně venku. Co ale dělat, když začne pršet? Nemusíte mít strach, protože v Tatrách je vždy co dělat – dokonce, i když leje jako z konve...

 

Česko-rakouské Podyjí

Národní park Podyjí na jižní Moravě nebo Národní park Thayatal v Dolním Rakousku. Tyto dva názvy tvoří jeden chráněný celek. Je to malá oblast ležící na hranicích Česka (63 km2) a Rakouska (13,3 km2), které od sebe odděluje řeka Dyje. Řeka zde teče velmi klidně, a proto si na své přijdou i méně zkušení vodáci. Na řece byla vybudovaná v letech 1930-33 tzv. Vranovská přehrada, která slouží k nejen jako vodní elektrárna, ale i krásné místo k rekreaci. 

Jak poznat, že se blíží bouřka?

Nezáleží na tom, jestli právě lezete na vrchol horského štítu, šlapete desítky kilometrů na kole anebo se jen chcete podívat na jednu z mnohých zřícenin roztroušených po naší zemi. V každém případě je dobré naučit se poznat, zda se blíží bouřka. Když vás totiž chytí bouřka v přírodě, víte, že s tím nejsou žádné žerty. A právě proto byste se měli naučit základní techniky rozpoznávání počasí. 

Co si sbalit na dovolenou na hory

Lesy, čerstvý vzduch a krásná příroda bývají v dnešní hlučné a uspěchané době stále častěji vyhledávanou alternativou oddechu od každodenních povinností a starostí. Při balení je důležité myslet na to, že prostor v bato​hu musí být co nejlépe využit a také nesmíme zapomenout na věci, které budeme v přírodě jistě potřebovat.

Nekorunovaná nejhezčí řeka světa

Řeka přezdívaná "Tekutá duha". Řeč je o naprosto unikátní řece, která pramení v Kolumbii. Její jméno je Caño Cristales – Křišťálový kanál. V určitých obdobích se díky specifické flóře řeka promění ve vibrující království barev – různé odstíny žluté, modré, zelené, červené a fialové. Je to skutečně podívaná, jakou jinde na světě nenajdete.

Co si sebou sbalit na dovolenou k moři

Právě teď přichází období, kdy se mnozí z nás chystají na dovolenou k moři. Všichni chceme co nejlépe využít místo v našich zavazadlech a sbalit si všechno potřebné. Snažíme se co nejlépe přizpůsobit místnímu počasí výběrem správného oblečení a obuvi. Někdy ale stejně zapomeneme na to nejdůležitější, i když se důkladně připravujeme.

Jak se jmenuje největší a nejhlubší pleso v Tatrách

Veľké Hincovo pleso je největším a nejhlubším jezerem ve slovenské části Vysokých Tater. Nachází se v horní části Mengusovské doliny, někdy nazývané i Hincova dolina. Délka plesa je okolo 740 metrů, šířka 370 metrů a hloubka je až 54 metrů. Jeho povrch je ¾ roku pokrytý ledem.

Maďarská pusta

Maďarská pusta je rozlehlá stepní krajina o 82 000 ha. Najdete ji na východě a jihovýchodě Maďarska. Na první pohled se toto místo může zdát turisticky naprosto neatraktivní a nudné, ale my vám ukážeme unikátní přírodní krásy, jiný způsob života a tradice, které se zde dodržují od pradávna. 

Jak se obléct na kolo

Jak se obléct na kolo je nejčastější otázka všech cyklistů. Pokud se totiž neobléknete správně, celá jízda se vám může pořádně znepříjemnit. Ptáte se, jaké jsou zásady správného výběru oblečení na kolo? Jak správně vrstvit oblečení a jak se tyto zásady mění v průběhu ročních období? Pak je tenhle článek přesně pro vás.

10 nejméně zalidněných regionů světa

Plocha souše naší planety je 149 milionů km2, na které žije něco přes 7 miliard lidí - což představuje hustotu obyvatelstva 48 lidí na km2. Geografické rozdělení není rovnoměrné, třeba v New Yorku je průměrná hustota přes 10 tis. lidí na km2. Existují však regiony, ve kterých je hustota osídlení velmi nízká. V těchto regionech můžete často najít panenskou přírodu. 

 

Trekingové hole - na co si dát pozor při jejich výběru

Trekingové hole pomáhají zdolávat terén, udržovat rovnováhu, zvyšovat bezpečnost i komfort při chůzi a snižovat zátěž kolenních kloubů až o 30 %. Zajišťují optimální rozložení hmotnosti a zapojují horní část těla do pohybu. Nejsou ale hole jako hole. Jaké druhy trekingových holí můžete pořídit a na co si dát při výběru pozor?

Slovenský ráj: žebříky a jiné zajímavosti

Národní park Slovenský ráj je místo s nejvyšším výskytem jeskyní na Slovensku: úctyhodných 1,8 jeskyně/km². Dodnes jich tady bylo objevených na 400 . Za pozornost rozhodně stojí i rokliny - výskyt roklin je ve Slovenském ráji  totiž nejvyšší v celých Karpatech - a to 4,4 rokl./10 km². Jaké další zajímavosti se skrývají v útrobách Slovenského ráje?

 

Podmínky spotřebitelské akce - STÍRACÍ KUPON Květen 2018

Spotřebitelská akce trvá od 01. 05. 2018.

Připraveni na příští zimu?

Jak bude vypadat sportovní průmysl v digitální době? Ovlivní městský look design sportovního oblečení? Které materiály mají budoucnost? Co se bude nosit příští zimu? Které barvy a technologie budou in? Na to všechno přinesla odpovědi výstava ISPO 2018 v Mnichově, která před několika dny skončila. Nové trendy, inovace, špičkové technologie a sportovní design si přišlo prohlédnout 84000 návštěvníků z více než 120 zemí.

Trendy v izolační vrstvě

Vynikající poměr hmotnosti, tepelné ochrany, prodyšnosti a odolnosti postavil tzv. izolační bundy do středu zájmu sportovců a nadšenců do zimních aktivit.

První bunda NORTHFINDER z materiálu PrimaLoft®

Reprezentace českých skokanů na lyžích bude i v sezóně 2017/2018 nosit vrchní oblečení od NORTHFINDER. Novinkou v oblečení A týmu mužů je nová zateplená bunda z materiálu PrimaLoft®.

V čem létají čeští skokani?

I v sezoně 2017 - 2018 budou reprezentanti České Republiky ve skocích na lyžích nosit oblečení značky NORTHFINDER®.

Nová kolekce - Podzim / Zima 2017/18

Čerstvá zimní kolekce NORTHFINDER přináší moderní designové prvky. Tenčí, lehčí a výkonnější materiály s moderními technologiemi. Kolekci dominují módní zemité a pastelové barvy na bázi tónů v tónech, které se vzájemně dobře kombinují.

Soutežní podmínky Naložená bunda NORTHFINDER

Organizátorem soutěže je obchodní společnost NORTHFINDER s.r.o.,

BUNDA NORTHKIT - PŘED POUŽITÍM ROZBAL

NORTHKIT - nejkomplexnější nouzová bunda do každého počasí od NORTHFINDER.

PROJEKT ZELENÉ KOPCE

Vnímáme přírodu jako místo, kam lidé chodí za odpočinkem a zážitky. Mrzí nás, že někteří po sobě zanechávají odpadky. Kazí tak zážitek těm, kteří přijdou po nich.

Statut soutěže „Soutěž o 2 závodní dresy - Jasna Adrenalin 2017”

Společnost NORTHFINDER, a.s. vyhlašuje soutěž "Soutěž o 2 závodní dresy - Jasná Adrenalin 2017" podle uvedených pravidel v tomto statutu.

PERFORMANCE na Expedici Manaslu 2016

Dne 26. října 2016 vystoupili Titus Craciun a Vasile Cipcigan na 8163 m vysoký vrchol osmé nejvyšší hory světa - Manaslu. V rámci expedice testovali oblečení ze série PERFORMANCE od NORTHFINDER®.

Nová kolekce - Podzim / Zima 2016/17

Nová kolekce od NORTHFINDER je IN. Jednoduchá a designově střídmá, ale živá.

Běžecký ráj - Olympus Marathon 2016

Věříme, že k tomu, aby běžec dosáhl až k nebi si musí sáhnout na dno svých sil. NORTHFINDER® našel takovou mýtickou výzvu v řeckém pohoří Olymp.

 
 

Nová kolekce jaro - léto 2016

 
...abyste si dosyta užili všechny emoce z pohybu.

Světový pohár v Jasnej v oblečení NORTHFINDER

Po 30 letech se na slovenské svahy vrací Světový pohár v lyžování. NORTHFINDER® bude jako partner Organizačního výboru Světového šampionátu 5. - 6. 3. 2016 v Jasné přitom.

Čeští skokani na lyžích nosí NORTHFINDER

S potěšením vám oznamujeme, že značka NORTHFINDER se stala oficiálním dodavatelem oblečení České reprezentace skokanů na lyžích pro sezonu 2015-2016.
Potvrzujeme tím zvýšený zájem, podporu a prezentaci na českém trhu sportovního oblečení.