TITLE

Novinky

PROJEKT ZELENÉ KOPCE

O PROJEKTU ZELENÉ KOPCE

Vnímáme přírodu jako místo, kam lidé chodí za odpočinkem a zážitky. Mrzí nás, že někteří po sobě zanechávají odpadky. Kazí tak zážitek těm, kteří přijdou po nich. NORTHFINDER se proto rozhodl spolu s partnerem DofE (Mezinárodní cena vévody z Edinburghu) v rámci projektu ZELENÉ KOPCE přiložit ruku k dílu. Chceme poukázat na to, že odpadky do přírody nepatří, a zároveň zaangažovat do projektu mládež. Našim cílem je vyčistit v tomto roce minimálně 10 přírodních lokalit - chodníků a vrcholů kopců od odpadu, který tam zanechali nezodpovědní turisté a navrátit jim tak jejich kouzlo.

Ceníme si partnerství s DofE. Komplexní rozvojový program dává mladým lidem ve věku od 14 do 25 let šanci rozvinout své schopnosti a charakter, objevit svůj potenciál a pomáhá jim uspět v životě.

„Náš program ukazuje mladým lidem jejich potenciál, podporuje jejich cílevědomost a samostatnost a učí je, že v životě člověk nejvíc dokáže, pokud vytrvá, je odhodlaný a má kolem sebe skvělý tým lidí. Projekt ZELENÉ KOPCE to vše splňuje a jde ještě dál. Ukazuje, že společenská odpovědnost nemusí být pouhá fráze, ale může mít konkrétní jednoznačný cíl - třeba ten, že v Česku a na Slovensku bude po našich společných expedicích zase trochu čistěji.“

Mgr. Tomáš Vokáč, PhD – výkonný ředitel DofE ČR

Viac o partnerovi sa dozviete TU www.dofe.cz

 

Aktuálne informácie o projekte nájdete na www.zelenekopce.cz.