TITLE

Materiály

NORTHPOLAR fleece

Syntetický úplet s nízkou gramáží, který je velmi hustě tkaný a krátce střižený. NORTHPOLAR fleece je jemný, poddajný materiál, který si zachovává vlastnosti fleecového materiálu i při nízkých teplotách. Má výborné tepelně-izolační vlastnosti. Po obou stranách úpletu má antipillingovou úpravu, čímž se zvyšuje jeho životnost. Je vhodný na běžné nošení a oudoorové sporty.

CORDURA® materiál

Cordura® je synonymem odolnosti a trvanlivosti ve světě textilních tkanin. Jde o speciální nylonová vlákna, extrémně odolné proti oděru a roztržení. Tyto vlastnosti se dosahují pomocí teplovzdušného tvarování nylonových vláken. Používá se jako svrchní materiál na namáhaných částech oděvu, jako jsou kolena, ramena nebo sed.

Polartec® ALPHA®

Polartec® ALPHA® byl původně vyvinut pro speciální jednotky USA. Tato tepelně izolační vrstva je považována za supermoderní technologii. Vyznačuje se excelentní prodyšností, extrémně nízkou váhou, rychlým schnutím a snadnou údržbou ve srovnání s peřím. Oblečení s izolační vrstvou Polartec® ALPHA® aktivně reguluje tělesnou teplotu a eliminuje potřebu dalších vrstev oblečení nebo jejich výměny. Vlastnosti Polartec® ALPHA® oceníte při outdoorových sportech v extrémních podmínkách chladu a vlhka.

Polartec® Power Dry®

Polartec® Power Dry® transportuje díky dvousložkové konstrukci ještě více tělesné vlhkosti ve formě vodních par. Nízká hmotnost, rychlé schnutí a snadná péče je právě to, co ho odlišuje od jiných materiálů. Své vlastnosti si udržuje během celé životnosti. Power Dry® je určen pro běh, trekking a různé outdoorové sporty v chladném, ale i teplém počasí.

Polartec® Power Grid™

Polartec® Power Grid™ posouvá technické spodní prádlo daleko za současné hranice. Patentovaná konstrukce textilie ve tvaru mřížky je typická pro tento materiál. Nízká hmotnost, zvýšená efektivita odpařování a prodyšnost kanálů v dotykových bodech absorbujících a následně rozptylujících páry se jeví jako ideální vlastnosti pro běh, treking a outdoorové sporty.

Polartec® Power Shield®

Polartec® Power Shield® byl vyvinut s cílem přinést do kategorie softshell tkanin všestrannost a odolnost. Jde o vícesložkovou hustou tkaninu, která poskytuje vynikající funkční vyváženost mezi tepelnou izolací, ochranou před počasím a prodyšností. Tato tkanina je elastická, na dotyk příjemná s dlouhou životností. Zaručuje pohodlné nošení v sychravém počasí při lyžování nebo turistice.

Polartec® Power Stretch Pro™

Polartec® Power Stretch Pro™ je navržen tak, aby při namáhavých sportovních aktivitách spodní vrstva poskytla co navíc pohodlí při pohybu. Zesílené elastické vlákna na vnějším povrchu vytvořily lepší celkovou elasticitu ve 4 směrech. Tato unikátní konstrukce umožňuje zvýšit odolnost a životnost, a to i bez omezení prodyšnosti nebo komfortu. Vhodné na aktivity jako běh, treking a jiné outdoorové sporty.

Polartec® Thermal Pro®

Polartec® Thermal Pro® byl vyvinut s cílem přinést širší spektrum stylů a funkčností v syntetických materiálech jako je fleece. Zlepšením jednotlivých parametrů vznikla jedinečná textilie, která posílila tepelný efekt i přes svou nízkou váhu. Syntetický fleece nikdy nevyjde z módy a zůstane preferovanou volbou při výběru izolujících tkanin. Je ideální pro každodenní nošení, ale svou funkčnost naplno poskytne až při outdoorový sportech.

Polartec® Windbloc®

Polartec® Windbloc® je navržen tak, aby 100% odolal větru a poskytl maximální ochranu před nepříznivým počasím, které vás může kdykoliv zastihnout. Prodyšný mikroporézní laminát mezi vnější vrstvou a vnitřním vláknem vytváří rovnováhu mezi izolačními a tepelně-regulačními vlastnostmi. Jeho vrchní vrstva je broušená, odolná a zaroveň, ale pohodlná a přizpůsobivá. Polartec® Windbloc® je flexibilní materiál, ideální pro outdoorové sporty v prostředí náhlých změn počasí.

Polartec® Wind Pro®

Polartec® Wind Pro® byl vyvinut s cílem přinést materiál, který by odolal účinkům silného větru v kategorii fleece technologií. Úpravou vazeb ve struktuře prostřednictvím hustšího pletení byl vytvorilný nový fleece, výrazně snižující prienikanie větru. Má vysoký tepelněizolační koeficient, prodyšnost i větší odolnost proti větru a zároveň odpuzuje všechny formy vlhkosti. Je pohodlný a jednoduchá starostivosť jej řadí k materiálům pro každodenní nošení, ale především outdoorové sporty.

Polartec® Classic

V roce 1981 Polartec® přinesl na trh materiál ze syntetického rouna v podobě fleecu, a tím změnil styl oblékání. V porovnání s tradičním technickým polyesterovým vláknem to byla výrazná inovace v podobě pletené konstrukce s trvanlivějším a univerzálnějším povrchem. Po více než 30-ti letech fleece zůstává tradičním tepelně-izolačním materiálem. Oblíbený je svou osvědčenou trvanlivost, izolační vlastnosti a rychlost schnutí. Vhodný je na každodenní nošení, ale i na sportovní aktivity.