TITLE

Novinky

Trendy v izolační vrstvě

Trendy v izolační vrstvě outdoorového oblečení

Střední, izolační vrstvě outdoorového oblečení dlouho dominovaly fleeceové materiály. U nich se za dostatečný tepelný komfort platilo vyšší hmotností a nižší paropropustností. Při opotřebování ztrácel fleece částečně svou funkčnost a odolnost se zvyšovala opět na úkor hmotnosti a tepelného komfortu.

Díky novým syntetickým materiálům se situace v této oblasti zásadně mění. Vynikající poměr hmotnosti, tepelné ochrany, prodyšnosti a odolnosti postavil tzv. izolační bundy do středu zájmu sportovců a nadšenců do zimních aktivit. Vzniká lehké, elastické, ale hlavně prodyšné oblečení s izolačními vlastnostmi podobnými chmýří. Nová izolační vlákna umožňují kombinaci více materiálů s různými funkcemi. Takové hybridní oblečení poskytuje optimální ochranu specifických anatomických zón a umožňuje výrobcům reagovat na rozdílné potřeby sportovců. K nejvýznamnějším výrobcům – inovátorům v oblasti syntetických izolačních vláken patří zejména značky PrimaLoft® a POLARTEC®.

V nabídce outdoorového oblečení značky NORTHFINDER má své místo už několik let přelomový izolační materiál POLARTEC® Alpha®, který byl vytvořen pro potřeby speciálních složek americké armády.

Výběr izolačních materiálů značky PrimaLoft® je potvrzením strategické orientace společnosti NORTHFINDER na střední vrstvu outdoorového oblečení.